HOME FOTOGALERIE NABÍDKA PRACÍ KONTAKT

 

Okna:
Okna se vyrábí jak ve starém selském stylu tak v moderním provedeni. Vyrábí se z kvalitního vysušeného dřeva na 10 – 12%. Je kladen velký důraz na výběr radiálního řeziva.Při výběru je použit materiál bez suků, kazů, zásmolků a bělma.Veškeré středy materiálu jsou vyřazeny z výroby.Použitý materiál smrk, borovice, dub, meranti. Okna jsou povrchově ošetřena buť ručním nátěrem ve 3 – 4 vrstvách podle přání památkářů. Nebo je provedena povrchova uprava vysokotlakovým stříkáním barev. Barvy značky Adler nebo Rammers.

Rámy oken:
Rámy jsou silné 4-8cm dle typu provedeni - kastlové, jednoduché, zdvojené. Po celém obvodu rámu je drážka na odvod vlhkého vzduchu. Rámy se dělají v různém provedeni selský styl.

Okenní křidla:
Křidla oken se mohou otvírat směrem ven nebo dovnitř dle přání zákazníka. Z venkovní strany jsou opatřeny okapničkami, k vůli dešti a povětrnostním vlivům a k zajištěni odtoku vody při dešti, aby voda nezatékala mezi křídlo a rám. Křídla jsou členěna dle přání zákazníka. Zasklená můžou byt různými druhy skly tz.ručním sklem o síle 2-4mm, dvojitými izolačními skly s vitrážovými skly, s pískovanými skly atd. Skla jsou buď zalištovanná na silikon nebo klasickým přetíratelným tmelem-staré objekty. Kování může být ve starém stylu mosaz, nikl. Jsou možné ozdobné okenní závěsy - zhruba 20 typu. Panty můžou byt klasicky zadlabané nebo šroubovací. Na tento druh pantů se dělá cela škála krytek - starobronz, atika atd. Tyto krytky je možné kdykoliv později dodat. Kastlové okna se dělají v různých hloubkách 8-20cm a dle možnosti stavebního otvoru. Po celém obvodu okna je sil.těsněni zn.Deventer. Materiál smrk, borovice, dub, meranti.U starého stylu provedeni doporučuji zásadně mosazné sponky, hřebíky, vruty s půlkulatou hlavičkou se zářezem na šroubovák. Mosaz z toho důvodu ze vlhkem nerezaví a nevytváří na dřevě černé fleky.

Vchodové dveře:
Vchodové dveře by měly splňovat estetickou a bezpečnou bránu do vašeho domu. Měly by být dokonale zpracovány a vyrobeny z kvalitního materiálu. U vchodových dceři je možné použit několik druhu bezpečnostního zavíráni.
Standart-jednoduché kovaní + klika
Třída 2-kováni se čtyřmi uzávěry + bezp.klika + bezp.fabka
Třída 3-kování se čtyřmi uzávěry + malý bezp.zámek se 3 uzávěry + bezp.klika + 2x bezp.fabka
Povrchová úprava-vysokotlakové stříkáni barvy Herboll – Adler-Rammers
Nátěr může byt i ruční 2-5x dle požadavku projektanta památkového objektu
Vchodové dveře materiál smrk, borovice, dub, meranti. Možné sendvičové lepení
Dveře se můžou vyrobit z masivu s.50mm
Euro hranoly 68mm
Sendvičová lepena lamelá s 58,68,78
Při výrobě z masivního materiálu o síle 5cm jsou futra silná 6-8cm dle síře dveří. Široká můžou byt 8-30cm. Futra jsou slepena ze 3 vrstev, kvůli zachování stálosti materiálu. Výplně jsou slepeny z masivního materiálu a opracovány dle požadavků. Po celém obvodě futer je silikonové těsněni Deventer 20 na 5mm. Může být bezbariérový práh. V provedeni hliník odstín stříbrný, zlatý, mat. černá.
Při výrobě z euro hranolu je potřeba zvážit výběr lepeného materiálu. Zda použit tzk.cink nebo fiks.tz.cink jsou viditelné podélně spoje - kazí vzhled.Cink - dřevo je podélně bez spoje.
Sendvičová lamela.Tento materiál zajišťuje 100% stálost materiálu tz.materiál se nekroutí, nepraská a nemá vzhledové vady.Do těchto a z euro hranolu dveří se dají použít sendvičové pur výplně o síle 24-42. Střed těchto výplní tvoří pod tlakem nastříkaná pur výplň. Obě strany jsou slepeny z několika vrstev vodovzdorných překližek. Zaručena stálost materiálu. Vysoká tepelná a protihluková účinnost. Na tyto výplně je možné přilepit vodovzdornou překližku a jakkoliv ji vytvarovat - velké množství okrasných lišt
Vchodové dveře jsou zavěšeny na 3 – 4 stavitelných pantech.Diky těmto pantům je možné dveře kdykoliv a všemi směry seřídit.
Možnost venkovních skel dle výběru tepelná prostupnost až KW=1,4%

Vnitřní dveře:
Provedeni masivní materiál smrk, borovice, dub, meranti 40-50mm
Lepená sendvičová lamela síla 46mm U vnitřních dveří můžou být futra celé z masivu. Obložkové zárubně o síle stěny. Stavitelné panty nebo zadlabané panty.
Sendvičová lamela je slepena z několika hranolu s pohledových stran je nalepen 8mm nákližek dle vybraného materiálu. Tím je dosaženo dokonalého vzhledu a záruka stálosti materiálu. U vnitřních dveří se futra můžou udělat bez prahu tz.volný průchod dveřmi. Do spodní hrany dveří se může zafrézovat samozajíždějící automatické těsněni. Při zavření dveří automaticky vyjede směrem k podlaze gumové těsněni, tím se omezí průvan, hluk, kouř mezi místnostmi.

Vrata:
Materiál masiv smrk, bor, dub, meranti 50mm
Euro hranoly 68mm
Sendvičová lepena lamela 46,58,68,78
Měly by především splňovat funkci a estetické předpoklady. Při výrobě je velmi důležité z jakého materiálu budou vyrobeny, na jakou světovou stranu jsou vrata umístěny a jakou barvu budou mít. Vrata otočeny na jih až jiho-západ z masivního materiálu a tmavě barvy by jsme nedoporučoval.
Vrata v provedení masiv nejlépe tam, kde nesvití dlouho Slunce. Futra, křídla, výplně jsou z jednoho materiálu. Futra síla 6-8cm, lepená ze 3 vrstev, k vůli stálosti materiálu
Materiál na výrobu vrat je nejlépe použit lepené euro hranoly provedeni fix
Použiti Pur výplní o síle 24-42mm ve stejném materiálu.
Sendvičová lepená lamela 46,58,68,78. Použití Pur vyplní o síle 24-42mm ve stejném materiálu. Nejlepší materiál na výrobu vrat.
Zaručená stálost materiálu na slunci a dešti - dlouhá životnost
U těchto všech provedeni vrat se používají nastavitelné panty. Seřízení všemi směry. Možné použítí celoobvodové těsněni Deventer 20 na 5mm. Těsnění může byt dvojité tz.v rámu i křídle. Všechny prahy dubové a na vrchní straně těchto prahu bezbariérové hliníkové prahy. Široka skála těchto hliníkových prahů i okapnic na křídla vrat ve stejné barvě.diky těmto hliníkovým prahům docílíme dvojité těsněni na spodní hraně vrat a tím zamezíme zatékání vody pod vrata.
Vrata můžou byt opatřena el.zámkem a bezp.kováním třídy 2-3. Vrata můžou být v jedné části lámana. Dveře můžou byt místěny kdekoliv. U křídel, které se otvírají, doporučuji dveřní zastrč Maco-F.SCHACHERMAYER. Pro děti a ženy velmi lehké a pohodlné otvíraní a je zaručeno velmi těsné přivřeni křídla k rámu.

Schodiště:
Vyrábíme samonosná dřevěná schodiště. Nebo je možné obložit betonovou nebo železnou konstrukci
Použity materiál je borovice nebo dub síla 40-50mm.
Při výrobě schodu se vybírá nejkvalitnější materiál. Všechny středy jsou vyřazeny. Stupně se dělají o síle 40-50mm, čela 1,5 - 2 cm. Stupně se dělají většinou siroké 30-33 cm a jsou zásadně lepeny maximálně ze 4 kusu pro lepší estetický vzhled. Materiál je bez suku, kazu a bělma. Bočnice jsou vyrobeny z masivu o síle 2cm. Samonosně bočnice o síle 50mm. Sloupky jsou z masivního materiálu 120x120mm a nebo soustružené dle výběru. Zábradlí dle výběru nebo v selském stylu. Povrchová úprava - ekologický tvrdý polyuretanový lak – purlet. Provedení mat nebo polomat ve 3 až 5 vrstvách. V případě potřeby je možné schody barevně namořit dle dohody a nalakovat.

Dřevěné podlahy:
Použity materiál smrk, borovice, dub síla 20-28mm
Dřevěná podlaha dokáže změnit celou místnost.
Podlaha se dělá z nejkvalitnějšího materiálu. Nesmí být středové řezivo kvůli praskaní a borcení dřeva. Při použití materiálu smrk, borovice se dělají délky 4-5m.Dub - 4m.S mrk a borovice síla 20mm, šíře 11cm. Možné vyrobit o síle až 28mm.
Sílu podlahy doporučuji podle podkladu a místních podmínek tzn.pokladního roštu, výšky roštu, zatížitelnost atd. Podlaha se většinou pokládá na polštáře dle výšky podlahy. Je možno podlahu položit i na betonovou mazaninu. Minimální zvednuti o 4cm.Mezi podkladní konstrukci a podlahu dát slabou vrstvu vaty-Miralon tím se zabraní tření dřeva o dřevo a zamezí se vrzání dřeva. Dřevo se přebrousí. Použitý lak Purlet 3 až 5 vrstev. Mat polomat

Dřevené obklady:
Použitý materiál smrk, borovice, dub síla 20mm
Obklady z materiálu smrk, borovice v délkách 4,5,6m a dub 4m.
Vhodné na venkovní obklady stěn, pergol, štítu, plotu ajn. Diky těmto délkám se dá ušetřit na materiálu a práci. Dále se vyrábí různé plotové výplně...
Falešné masivní trámy dle rozměru zákazníka do délky 5m
Velká možnost okrasných lišt ve starém stylu.